Elmo Nüganeni lavastuse “Aeg ja perekond Conway” salvestus esilinastub keskkonnas Elisa Stage 8. mail kell 19.00 ja jääb seal ka järelvaadatavaks.

„Aeg ja perekond Conway“ on J. B. Priestley nukker-kaunis käsitlus ajast ja inimsaatustest. On aasta 1919 ja Inglismaa elab Esimese maailmasõja lõppemise eufoorias. Ühel sügisõhtu tähistab Conwayde perekond tütre Kay 21-aastaseks saamist ülemeeliku peoga, nagu see ongi loomulik, kui seltskond koosneb äsja täiskasvanuikka jõudnud noortest inimestest. Keset peomelu aga peatub Kay jaoks viivuks aeg ning avaneb aken ühte teise hetke. On see tulevik, kujutlus või üks võimalikest stsenaariumitest? Kas aeg kulgeb lineaarselt või sisalduvad nii minevik kui ka tulevik praeguses hetkes?
„Aeg ja perekond Conway“ on mitmekihiline tekst, mis põimib endas isiklikku ja põlvkondlikku draamat, 20. sajandi briti ajaloo narratiivi ning tavatut ajakäsitlust, tehes seda kõike hoogsas, emotsionaalses ja värvikirevas toonis. Tegemist on näidendi esmalavastusega Eestis.
Preemiad:
Elmo Nüganen – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima lavastuse eest 2012; Andris Freibergs, Kristine Pasternaka, Gleb Filštinski – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima kujunduse eest 2012; Alo Kõrve – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meeskõrvalosatäitjale 2012; Ursula Ratasepp – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naiskõrvalosatäitjale 2012.
Osades:
Mrs. Conway – Anne Reemann, Alan Conway – Alo Kõrve, Madge Conway – Elisabet Tamm, Robin Conway – Mikk Jürjens, Hazel Conway – Evelin Võigemast, Kay Conway – Külli Teetamm, Carol Conway – Ursula Ratasepp, Joan Helford – Sandra Uusberg, Ernest Beevers – Mart Toome, Gerald Thornton – Andero Ermel.
Pileti hind:
5.99 EURAutor:
J. B. Priestley

Lavastaja:
Elmo Nüganen

Tõlkija:
Anne Lange

Kunstnik:
Andris Freibergs (Riia)

Kostüümikunstnik:
Kristine Pasternaka (Riia)

Valguskunstnik:
Gleb Filštinski (Peterburi)

Muusikaline kujundus:
Riina Roose ja Jaak Jürisson

Originaalpealkiri:
Time and the Conways