Kui Tallinna Linnateater, algse nimega Eesti Riiklik Noorsooteater 1965. aastal loodi, valiti avalavastuseks kõneka pealkirjaga näitemäng „Otsustage meie üle, inimesed!“. Ja inimesed otsustasid. Publikule see uus, ambitsioonikas ja omanäoline trupp meeldis ja teater jäi püsima, üha arenedes ja kasvades. Tänases Linnateatris, mida on 1992. aastast juhtinud Elmo Nüganen ja Raivo Põldmaa, on samamoodi õhus originaalsed ideed ja suured lootused.

Möödunud aastakümnete jooksul on teater loonud lavastusi lugematutes erinevates mängupaikades, nii teatrisaalides kui ka vabas õhus, Tallinnas ja mujal Eestis. Välja on arendatud ainulaadne hoonekompleks mitmete mängusaalidega Laial tänaval. Oleme hästi hakkama saanud ja publik on meid armastanud. Kuid kõigi nende aastate jooksul on järjepidevalt kõneldud vajadusest statsionaarse suure saali järele ja viimaks, pärast poolt sajandit, seisab Linnateater tõepoolest suure lava ehituse lävel.

Ees on ootamas põnevad ajad. Kindlasti ka keerulised. Laia tänava teatrikompleksi ümberehituse ajaks kolib Linnateater siit välja ja meie ajutiseks koduks saab Salme Kultuurikeskus, seesama maja, kust Noorsooteater omal ajal alustas. Etendusi anname edasi ka Hobuveskis ja mõnedes muudes mängupaikades.

Sind, armas vaataja, kutsume sellele rännakule kaasa. Et teater püsiks, et lavastused sünniksid ja etendused toimuksid ning saaksime kõik koos avada 2022. aastal Linnateatri suure saali.