Tallinna Linnateater asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai tänav 23.

Info valvelaua telefonidelt:
665 0850
665 0950

Piletiinfo

 

Kõige lihtsam on Linnateatrisse tulla jalgsi läbi Tallinna vanalinna: Balti jaamast 5, Vabaduse väljakult 10, Viru keskusest 10 minutit.

Lähim ühistranspordipeatus on Balti jaam, kuhu saab trolli (liinid 4 ja 5), bussi (liinid 21, 21B, 41, 41B, 43, 59 ja 66) ja trammiga (liinid 1 ja 2, väljumiseks sobib ka Põhja Puiestee peatus). Balti jaama rongipeatus asub Linnateatrist umbes 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Külastusinfo COVID-19 ajal
  • Alates 2. juunist pole siseruumides maskikandmine enam kohustuslik, kuid soovitame teatripublikul siiski võimalusel maski kanda ja lisaohutusmeetmena jätkab teater omalt poolt külastajatele kaitsemaskide jagamist. Maske jagavad publikuteenindajad enne etenduse algust kohapeal.
  • Tulenevalt Vabariigi Valitsuse otsusest kehtib Tallinna Linnateatris 50% publikuarvu piirang. Teater muudab piirangutest tulenevalt publikukohtade paigutust, kuni 50% piirangu lõpuni paigutatakse publik kahekaupa maleruudu põhimõttel. Täpsem info teatri kassast + 372 665 0800
  • Teater jätab endale õiguse muuta mängukava ja publikukohtade paigutust, juhul kui koroonaviirusega seotud reeglid riigis seda eeldavad. 50% publikuarvu piirangu kaotamisel on teatril õigus müüa välja kõik publikukohad.
  • Teeme kõik selleks, et meie töötajad ja vaatajad oleksid terved. Teatris on tagatud võimalused desinfitseerida ja pesta käsi, meie teenindajad kannavad visiire ning kindaid. Samuti puhastame ja tuulutame oma ruume tavapärasest tihedamalt. Siiski soovitame riskigruppi kuuluvatel isikutel vajadusel teatrikülastus edasi lükata kuni nakkusohu kadumiseni.
  • Haigestumise korral palume tungivalt kõiki piletiostnuid jääda koju. Teatril on õigus haigussümptomitega inimesi saali mitte lasta. Pileteid küll tagasi ei osteta, aga vahetame olemasoleva pileti vastavalt võimalustele hilisema etenduse vastu. Haigussümptomite korral palume hiljemalt etenduse päeval kella 13.00-ks kassaga ühendust võtta.
  • Seoses maskikandmise kohustuse lõppemisega taastab teater 2. juunist vaheajal publikule kohvipakkumise ja lõpetab uksel kehatemperatuuri mõõtmise.
  • Palume etendusteks aegsasti kohal olla, hajutamaks inimeste saabumist, et viimasel hetkel ei tekiks suuri masse, kus ei ole võimalik üksteisega turvalist distantsi hoida.
  • Kogume ka kõikide teatrikülastajate kontaktandmeid. See on vajalik selleks, et meie või Terviseamet saaksime teid vajadusel teavitada kui peaks selguma, et keegi etendusel osalejatest on osutunud viirusekandjaks, ja seeläbi minimeerida edasist ohtu teie tervisele. Seega palume teatrikülastajatel kas saata meile e-kiri aadressil  koos oma kontaktandmete, istekoha ja etenduse kuupäevaga või täita kohapeal teatris vastav sedel.
Parkimine

Tallinna Linnateatri ees Laial tänaval kehtib tavapärane vanalinna parkimiskorraldus (6 eurot tunnis, tasuline ööpäevaringselt).

AS ÜHISTEENUSED TASULINE
VALVETA PARKLA RANNAMÄE TEE 5:

Tsoon P4

Ava kaart

Tallinna Linnateatri publikule kehtib Rannamäe tee parklas soodushinnaga eripakkumine iga päev kell 17.30-00.00. 3 tundi parkimist maksab fikseeritud tasu alusel 2 eurot. Soodushinnaga teenuse aktiveerimiseks tuleb saata sõnum sisuga: auto number, tühik, linnateater (Näide: 123ABC linnateater) numbrile 1902. Kolme tunni täitumisel jätkub teenus tavatariifi alusel: 30 minuti maksumus on 1,25 eurot. Parkimisteenuse lõpetamiseks tuleb helistada numbril 1903.

Parkimine soodushinnaga eripakkumise väliselt:
www.parkimine.ee

AS EUROPARK TASULINE
VALVETA PARKLA (SUURTÜKI 12):

Tsoon EP70

Ava kaart

Parklas toimub m-parkimise arvestus iga 30 minuti kaupa, iga alustatud 30 minutit maksab 0,75 eurot.

Vaata lisa:
www.europark.ee

Ligipääsetavus

LIGIPÄÄS RATASTOOLIGA ON OLEMAS HOBUVESKISSE JA LAVAAUKU.

 

Liikumispuudega inimestel, kes soovivad soetada pileti eelmainitud saalides toimuvatele etendustele, palume enne pileti ostmist võtta ühendust Tallinna Linnateatri müügijuhi Greete Uustaliga (, tel 665 0888).

Meie teistesse saalidesse (Põrgulava, Taevalava, Väike saal, Kammersaal) on ligipääs raskendatud, kuna vanalinnale omaselt on majas kitsad koridorid ja järsud trepid.

PÕRGULAVALE ON PAIGALDATUD SILMUSVÕIMENDUSSÜSTEEM

Silmusvõimendussüsteemi abil on kuulmispuudega inimestel, kes kasutavad kuuldeaparaati, võimalik teatrilavastuste sõnalisest ja muusikalisest osast oluliselt paremini aru saada. Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis. Vaegkuuljad, kelle kuuldeaparaadis seda programmi ei ole, saavad lasta selle paigaldada kuulmiskeskuses.

NB! Silmusvõimendussüsteem ei toimi Põrgulava esimeses reas. Tehnilistel põhjustel ei saa silmusvõimendussüsteemi sisse lülitada muusikalavastuste või kontsertide ajal või juhul, kui toimub lavastuse telesalvestus (neist üksikutest juhtudest teavitatakse publikut eelnevalt teatri kodulehel).

HETKEL PUUDUB VÕIMALUS LINNATEATRI LAVASTUSI RATASTOOLIGA KÜLASTADA

Salme kultuurikeskuses toimuva remondi tõttu puudub hetkel ratastooliga ligipääs Linnateatri Salme kultuurikeskuses toimuvatele etendustele. Loodame võimaluse ratastooliga saali pääseda taastada kevadel. Uusima info leiad meie kodulehelt.

KODUKORD

TEATER EELDAB KÜLASTAJATELT HEA TAVA NING KODUKORRA TÄITMIST

Hilinejaid saali ei lubata, pileteid tagasi ei osteta ning ümber ei vahetata. Palume kindlasti jälgida piletil toodud etenduse algusaega ning mängukohta ja etenduse kuupäeva. Soovitav on saabuda teatrisse vähemalt 15 minutit enne etenduse algust.

Palume lapsi võtta kaasa ainult eakohastele etendustele. Soovime tagada kõikidele vaatajatele segamatu teatrielamuse ja kaitsta alaealisi neile mittekohase kogemuse eest. Pilet tuleb osta igal teatrikülastajal ja alla 4-aastased lapsed etendustele ei pääse.

Siseruumides toimuvatel etendustel on üleriided võimalik jätta garderoobi. Teatris on kasutusel nii valvega kui valveta garderoobid. Täpsemat infot garderoobide kohta jagavad publikuteenidajad. Teater ei vastuta koos rõivastega riidehoidu jäetud (vääris)esemete eest.

Etenduse pildistamine ja filmimine on lubatud vaid kokkuleppel teatriga.

Etenduse ajaks palume välja lülitada mobiiltelefonid jm nutiseadmed.

Palume saalis mitte süüa ja juua, v.a siis, kui see on lavastuse väljakuulutatud osa.

Etendusele ei lubata joobes või muul moel ebaadekvaatseid isikuid, samuti palutakse lahkuda külastajatel, kes oma käitumise või head tava rikkuva riietusega häirivad teisi vaatajaid või etenduse kulgu. Teater ei kompenseeri eeltoodud juhul piletiraha ega muid tehtud kulutusi.

Suitsetamine (ka e-sigaret) ei ole teatri publikuruumides lubatud.

Laval kasutatavate eriefektide (suitsetamine, strobovalgus, paugud jne) kohta on informatsioon toodud iga lavastuse kirjelduse juures teatri kodulehel.