Arvestades praegust olukorda maailmas seoses COVID-19 viiruse levikuga, lükkab Linnateater festivali Talveöö Unenägu aasta võrra edasi, detsembrisse 2021. Küll aga jõuab lavale algselt festivali programmi kuuluma pidanud „Õed“ prantsuse lavastajalt Pascal Rambertilt.
Loe täpsemalt siit.

 

Talveöö Unenäo lühilugu

Iga kahe aasta tagant toimuval teatrifestivalil Talveöö Unenägu on läbi aastate olnud mitmeid erinevaid kuraatoreid ning tänu sellele ka mitmeid erinevaid nägusid, kuid igal aastal tahame tutvustada mõnda põnevat teatrinähtust, mis Linnateatri publikut kõnetaks.

Talveöö Unenägu sai alguse aastal 2000, mil Linnateater oli äsja avanud oma uue majatiiva värskelt renoveeritud Taevalava ja Kammersaaliga. Koos hiljuti kasutusele võetud Põrgulavaga oli kaua kitsastes oludes tegutsenud väiketeatrist äkki saanud avar kompleks, kus oli võimalik anda paralleelseid etendusi ja vastu võtta varasemast mitu korda suuremat hulka publikut. Keskaegsetesse hoonetesse rajatud teater pälvis oma unikaalsusega ka paljude väliskülaliste tähelepanu. Kunstilises plaanis oli Linnateater millenniumivahetusel laineharja tipus ning mängis oma lavastusi mitmetel festivalidel Euroopas ja Venemaal. Välismaal käimisest jäi aga kripeldama üks asi – tihti olid kohapealsed graafikud koostatud selliselt, et truppidel polnud võimalik ülejäänud programmi näha või omavahel kontakte luua. Nii sündiski unistus oma festivalist, mis võimaldaks Linnateatril näidata maailmale oma loomingut ja uut teatrimaja ning võtta vastu külalisi, huvitavaid teatritruppe, kellega suhtlemine oleks mõlemapoolselt rikastav ning kelle lavastuste nägemine annaks lisaväärtuse Tallinna teatripublikule. Eesmärgiks oli kutsuda külla teatreid, kellel on Linnateatriga sarnane veregrupp ning koondada kogu sündmus ühe katuse alla, luues lõigi osalejate jaoks maksimaalselt hubase keskkonna uute kontaktide loomiseks. Ettevõtmise koondnimeks sai „väikelavade festival“, kuupäevadena valiti välja jõulude ja uue aasta vaheline aeg ning sellest inspireerituna sai festival endale nimeks Talveöö Unenägu.

Festivali üldkontakt
Talveöö Unenägu
Lai 23, 10133 Tallinn

Oliver Berg, projektijuht
665 0952, 518 0646

Margus Küppar, turundus
665 0890 

Greete Uustal, piletimüük
665 0888 

Triin Sinissaar, trükised ja tõlked
665 0803 

Helen Kask, koduleht, sotsiaalmeedia ja trükised
665 0805