Meediablogi

Kuula: kohtumine lavastuse “John” tegijatega

Blogi - 15.11.2018

Sügis toob Tallinna Linnateatrisse taas ka tavaks kujunenud kohtumisõhtud. Värsketelt lavastustelt on oodata julgeid rõhuasetusi, mis lubavad pakkuda mõtteainest märgatavalt kauemakski kui ainult etenduse õhtuks – nagu mõjuvale teatrikogemusele kohane.

Nii toimuski alanud hooajal esimene kohtumisõhtu Teatrisõprade klubis 14. novembril kell 17.00, et arutada Mehis Pihla lavastuse „John“ teemade üle. Rääkisime teatrist ja elust.

Noor – kuid juba kogenud – lavastaja Mehis Pihla on tänuväärsel kombel jõudnud oma tööjärjega Tallinna Linnateatrini. Hobuveskis äratab ta ellu Annie Bakeri näidendi „John“ (esietendus 6. oktoobril), mis Eesti lavalaudadele jõuab esimest korda. Osades mängivad Liis Lass, Märt Pius, Anu Lamp ja Helene Vannari. Tähelepanu väärib samuti tõsiasi, et tegu on Kristjan Suitsu esimese kunstnikutööga Linnateatri peakunstniku ametis. Bakeri näidendi keskmes on inimsuhted, seda nii noorte kui vanade vahel – ja sealjuures kõiksugused kombinatsioonid neist eri pooltest. Kust algab ja kus lõpeb ausus? Kuidas hoida meile antud sidemeid, kui me ei oska iseennastki hoida? Ja miks kipub üksindusest kasvama ähvardav möödapääsmatus, kui me nii väga üritame temast just hoiduda?

Hooaja esimese kohtumisõhtu teemaks kujunes seega „John. Üksiolemise kunst“. Mõtteid vahetasid lavastaja Mehis Pihla, näitleja Liis Lass, kunstnik Kristjan Suits ja teatriteadlane Madli Pesti.