Lavastused

Kaks vaest rumeenlast

Autor:
Dorota Masłowska
Lavastaja:
Hendrik Toompere jr

Koomiline road trip läbi postkommunistliku Ida-Euroopa reaalsuse.

Kujutage ette, et te olete väljasõidul, kui ühtäkki avastate oma auto tagaistmelt kaks võõrast. Ja välja nad ei lähe, vähemalt mitte enne, kui neid pole kohale viidud. Aga kuhu? Mis saab, kui mäng läheb ülekäte ja seiklus venib liiga pikale?

Dorota Masłowska näidend, mille originaalpealkiri on otsetõlkes „Kaks poola keelt oskavat vaest rumeenlast”, ironiseerib ksenofoobia ja erinevate ühiskonnakihtide vahel valitsevate lõhede üle. See on koomiline road trip läbi postkommunistliku Ida-Euroopa reaalsuse, mis naerutab nii, et lõpuks ei naera enam keegi.

Dorota Masłowska (s 1983) on auhinnatud Poola kirjanik ja ajakirjanik. Tema tähelend sai alguse juba 19-aastaselt, mil ta kirjutas oma esimese romaani. Masłowska isikupärase keelekasutusega kirjatükid on pälvinud kõik Poola suurimad kirjanduspreemiad. Tema näidendeid on tänaseks tõlgitud 12 erinevasse keelde.

Preemiad:
2018 Hele Kõrve  – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale
2018 Kristjan Suits  – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima kujunduse eest

 

Autor

Dorota Masłowska

Lavastaja

Hendrik Toompere jr

Tõlkija

Margus Alver

Kunstnik

Kristjan Suits

Muusikaline kujundaja

Lauri Kaldoja

Dramaturg

Triin Sinissaar

Esietendus

11. november 2017

Mängukoht

Taevalava

Kestus

1 tund 40 minutit, ühes vaatuses

NB! Lavastuses kasutatakse ohtralt vulgaarset kõnepruuki, lavasuitsu (lavasuits on tervisele kahjutu), efektvalgust ja valju muusikat. Lavastus on alla 14-aastastele mittesoovitatav.