Lavastused

Balti tragöödia

Autor:
Siegfried von Vegesack
Lavastaja:
Karl Laumets
Tulekul!

„Balti tragöödia“ on tuntumate baltisaksa kirjanike hulka kuuluva Siegfried von Vegesacki peateos, mis räägib ühe aadlisuguvõsa elust ja saatusest Läti ja Eesti aladel 19. sajandi lõpus ning 20. sajandi alguses. Kertu Moppel ja Karl Laumets on destilleerinud Vegesacki mahukast kolmeosalisest romaanist omaenda lavaversiooni, mis vaatleb seda keerukat ajajärku värvika tegelaste galerii kaudu.
„Balti tragöödia“ peategelane Aurel hakkab juba lapsepõlves tajuma kummalist klaasseina, mis lahutab teda, mõisniku poega, kohalikest lätlastest, kellega ometi külg külje kõrval elatakse. Riias koolis käies nõutakse, et ta nimetaks end venelaseks, kuigi isa on talle öelnud, et ta on sakslane. Aastate jooksul vastuolud aina süvenevad ning baltisaksa perekondade elu muutub viimaks pöördumatult pärast 1905. aasta revolutsioonilisi sündmusi, Esimest maailmasõda, punast ja valget terrorit ning Landesveeri sõda.

 

 

* Lavastus sobib noorele vaatajale, vastates seega Eesti Rahvakultuuri Keskuse etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetusprogrammi “Teater maal” tingimustele.

Autor

Siegfried von Vegesack

Lavastaja

Karl Laumets

Dramaturg

Kertu Moppel

Kunstnik ja videokunstnik

Kristjan Suits

Valguskunstnik

Rene Liivamägi

Kostüümikunstnik

Kristine Pasternaka

Helilooja

Ann Reimann

Muusikaline kujundaja

Riina Roose

Helikujundaja

Arbo Maran

Liikumisjuht

Rauno Zubko

Esietendus

26. märts 2021

Tulenevalt piirangutest on esietendus edasi lükatud. Uus aeg selgub piirangute lõppemisel.