Salme Kultuurikeskusest saab Linnateatri ajutine kodu Laia tänava maja remondi ajaks. Omaaegne J. Tombi nimeline kultuuripalee on Linnateatrile, toonasele Noorsooteatrile, vana tuttav. Just selle hoone suur lava oli teatri peamiseks mängupaigaks aastatel 1966–1992. Paljudel on tänaseni meeles Voldemar Panso „Hamleti” lavastus, kui laval olid vennad Eskolad ja Jüri Järvet.

Vahepeal on aga Salme Kultuurikeskus ja temaga koos ka Suur lava läbinud värske remondi ja tehnilise uuenduskuuri. Remont on suisa nii uus, et esialgu ei saa me veel saali seest ka lõplikku pilti pakkuda, aga teeme seda peagi!

Suurel laval toome sel sügisel välja Diana Leesalu ajaloolistel sündmustel põhineva “Nad tulid keskkööl” ja Panso 100. sünnipäevale pühendatud Riina Roose muusikalavastuse “Osnap”. Ajapikku kolime suurele lavale mitmed praegused Põrgulaval mängitavad lavastused.

 

Ajaloost

Salme Kultuurikeskuse kohal asusid enne Teist maailmasõda roosipeenrad ja dekoratiiv-valgustusega park. Sõja ajal ning sõjajärgsetel aastatel sai see kannatada ja selle kohale otsustati ehitada rahvamaja ehk tollases keelepruugis kultuuripalee. Stalinistlikus stiilis kultuuripalee esimene ehituprojekt valmis juba 1954. aastal, kuid ehitustööde alguseks oli see aegunud. Uus hoone otsustati ehitada 1956. aastal valminud Riia raudteelaste kultuurimaja projekti järgi. Hoone valmis 1965 aastal ning juba samal aastal tegutses J. Tombi nimelises Kultuuripalees 34 täiskasvanute ja 15 lasteringi. Salme Kultuurikeskus kannab oma praegu nime alates 1991. aastast. Vahepeal, laulva revolutsiooni ajal, aastatel 1989-1991 kandis see Eesti Ametiühingute Kultuurikeskuse nime.

Aadress:
Salme 12

Istekohti:
kuni 500