Põrgulava tekkelugu on seotud 1990. aastal alanud Noorsooteatri suure saali ehitusega, mis aga rahastamise lõppemisel katki jäi – see kuue meetri sügavusel asuv veidra kolmnurkse kujuga betoonihõnguline konstruktsioon ehitati suure saali lavaaluseks teenindusruumiks. Kuna suurt saali ei tulnud, jäi ruum aastateks kasutult seisma, kuni 1997. aastal avastati see Adolf Šapiro lavastuse „Kolmekrossiooper“ jaoks.
Aastate jooksul on Põrgulava kujunenud teatriloojate üheks lemmikpaigaks, mis esitab oma kolmnurkse kujuga väljakutse nii lavastajatele kui kunstnikele. Põrgulavast on saanud Linnateatri üks olulisemaid saale, mida ootab lähitulevikus ees laienemine – koos uue teatrikompleksi ehitusega kasvab Põrgulava 350-kohaliseks.

Põrgulaval on silmusvõimendussüsteem

Põrgulavale on paigaldatud silmusvõimendussüsteem, mille abil on kuulmispuudega inimestel, kes kasutavad kuuldeaparaati, võimalik teatrilavastuste sõnalisest ja muusikalisest osast oluliselt parem aru saada. Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis.

 

NB! Silmusvõimendussüsteem ei toimi Põrgulava esimeses reas. Tehnilistel põhjustel ei saa silmusvõimendussüsteemi sisse lülitada muusikalavastuste või kontsertide ajal või juhul, kui toimub lavastuse telesalvestus (neist üksikutest juhtudest teavitatakse publikut eelnevalt teatri kodulehel).

Aadress:
Lai 23

Istekohti:
kuni 180

Ruumide rentimine
Kui soovid rentida Põrgulava üritusteks, pöördu maja perenaise Margot Böttcheri poole.
665 0819, 523 5027